Moskitiery ramkowe

 

Moskitiera ramkowa jest to praktyczna ochrona przed wszelkiego typu robactwem. Dzięki temu prostemu zabezpieczeniu możesz swobodnie otworzyć okno nie gasząc przy tym światła. Rama Moskitiery wykonana jest z profilu aluminiowego. Narożniki wykonane są z PCV, natomiast siatka z bardzo wytrzymałego niepalnego tworzywa dającego nam pewność wieloletniego niezawodnego  działania. Moskitiery montowane są po zewnętrznej stronie okna specjalnymi zaczepami, które gwarantują pewny montaż.

 

Moskitiera rolowana

 

Moskitiery rolowane to nowy, bardzo wygodny, a zarazem elegancki sposób ochrony przed dokuczliwymi insektami. Komfortowe w użyciu i estetyczne w wykonaniu z naciągiem sprężynowym lub sprężynowo – łańcuszkowym.

Oferujemy trzy systemy moskitier rolowanych:

  • moskitiera pionowa – mocowana za zewnątrz do wnęki okiennej, system ten pozwala na szybkie i bezproblemowe zamkniecie / otwarcie moskitiery
  • moskitiera pozioma – przesuwana w poziomie z naciągiem sprężynowym, idealne zastosowanie do drzwi balkonowych, blokowana za pomocą taśmy magnetycznej daje się łatwo i szybko otworzyć
  • moskitiera pionowa łańcuszek – alternatywne rozwiązanie dla drzwi balkonowych lub wysokich okien, stosowana jest także do drzwi balkonowych nie posiadających progu

Kolorystka moskitier rolowanych: biel i brąz

Kolorystka siatki: siwa                                                                                                                                                                               

Moskitiera rolowana dachowa
 

Moskitiery rolowane świetnie spełniają swoją funkcję również na okna dachowe . Specjalny system pozwala na regulację zgodnie z aktualnymi potrzebami. Dzięki sznurkowi umieszczonemu w dolnym profilu moskitiera może być zamontowana na bardzo wysokich oknach.

 

Moskitiera drzwiowa
 

Idealnie nadaje się do pomieszczeń z wyjściem na taras lub balkon. Moskitiery drzwiowe montowane są na zawiasach, które wykonane są  z PCV lub ALU. Warto zastanowić się również nad wyborem zawiasów samozamykających. 

Moskitiera drzwiowa pozwala na swobodne wchodzenie i wychodzenie z pomieszczenia a jednocześnie odpowiednio zabezpiecza wnętrze przed owadami. 

Domykanie drzwi może odbywać się za pomocą magnesu lub listwy magnetycznej.
W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę kolorów osprzętu.

 

Moskitiera drzwiowa LUX
 

W wersji LUX moskitiera pozwala nam zastosować wiele ciekawych dodatków. 
Rama moskitiery może być łączona za pomocą aluminiowych narożników wewnętrznych, zaciskanych lub skręcanych przy pomocy wkrętów dociskowych. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie skrzydła o większych gabarytach.

Profil ramy wykonany jest z mocnego ekstrudowanego kształtownika aluminiowego o nowoczesnym zaokrąglonym kształcie, który doskonale komponuje się z obecnie stosowanymi ramami drzwiowymi.

 

Moskitiera ramkowa przesuwna
 

Ten typ moskitiery stosowany jest na dużych witrynach, wnękach balkonów czy ogrodów zimowych.

Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną. W dolnej części zastosowana jest rolka jezdna z mechanizmem, umożliwiającym płynną regulację kąta pochylenia każdego ze skrzydeł. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach.

Profile ramy oraz szyn jezdnych wykonane są z mocnego ekstrudowanego kształtownika aluminiowego o nowoczesnym kształcie, pokrytego powłoką charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Kształt profilu głównego moskitiery eliminuje konieczność stosowania dodatkowych uchwytów. Rama i skrzydło moskitiery montowane są za pomocą narożników wewnętrznych. Moskitiera ma możliwość montażu w układzie trzyrzędowym.

 

Moskitiera pilsowana

 

System moskitiery plisowanej to rozwiązanie zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zapewnieniu oszczędności miejsca. Produkt ten doskonale nadaje się do montażu na drzwiach tarasowych oraz we wnękach balkonowych, gdzie szerokość sięga nawet do 4 metrów.

Cechą charakterystyczną tego produktu jest zastosowanie specjalnej plisowanej siatki, która podczas zamykania układa się w harmonijkę i chowa w profilu bocznym. Tym samym moskitiera zajmuje niewiele miejsca pozwalając w optymalny sposób wykorzystać powierzchnię. 

Co ważne, w żadnym stopniu nie pogarsza ona funkcjonalności drzwi, ani nie ogranicza widoczności na zewnątrz. System ten charakteryzuje się niezwykle płynnym przesuwem, co sprawia, że jego użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu sił. Ponadto budowa moskitiery pozwala na zatrzymanie jej w dowolnej pozycji. Zaletą tego rozwiązania jest także niski próg, który nie utrudnia w żaden sposób swobodnego przechodzenia. Konstrukcja moskitiery wykonana jest z ekstrudowanego aluminium dzięki czemu jest trwała i wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo można ją polakierować na dowolny kolor.